top of page
  • תמונת הסופר/תWixer

איך לבנות אתר רב-לשוני בוויקס ולהרחיב את הקהל שלכם ברשת


אתר וויקס שפות
הוספת שפות לאתר וויקס

אתם כבר לא היחידים שיכולים להשוויץ ביכולות הרב לשוניות שלכם במפגשים חברתיים. כעת, גם האתר שלכם יכול להצטרף לחגיגה! ישנם סיבות רבות לקדם נוכחות רב-לשונית אונליין: מיקום תיירותי פופולרי של העסק שלכם, או - אם נתחשב במידה שבה האינטרנט פתח את שערי העולם - משיכת קהלים שגולשת הרבה מעבר לשכונה הקטנה שלכם, העיר שבה אתם מתגוררים או אפילו המדינה שלכם.


כתוצאה מכך, הנגשת התוכן באתר שלכם בשפות נפוצות משרתת צעד חשוב בהמרת מבקרים ברשת ללקוחות. הרי, אנשים לרוב לא יתקדמו לקניה או הזמנה של שירות שהם אינם מבינים לחלוטין. הקליקו כאן כדי ללמוד עוד על עיצוב אתרים רב לשוניים להרחבת קהל לקוחותיכם.


תרגמו את האתר שלכם


המרכיב החיוני ביותר ביצירת אתר רב לשוני הוא כמובן התרגום. אם אתם בעצמכם אינם דוברי השפה שברצונכם להוסיף לאתר, שווה להשקיע כמה שקלים בשירותיו של מתרגם. ישנם יותר מידי דיקדוקי לשון וניואנסים תרבותיים שעלולים להיאבד בתרגום. או, לכל הפחות, פנו לחבר אמת או מישהו שחייב לכם טובה שדוברים את השפה כשפת אם.


אז מה בדיוק צריך לתרגם?

טקסט: למען האמת, את רוב התוכן באתר שלכם. החל מהטקסטים בעמוד הבית ועד לכפתורים בתפריט הניווט שלכם, וכמובן כל פרטי התוכן של מוצריכם אם אתם משתמשים בפלטפורמת חנות כמו Wix Stores. מעבר לתרגום המילולי של שפת המקור באתר שלכם, יש אפשרות לתרגם את המוצרים. יצרתם כפתור הנעה לפעולה עם נוסח שנון ומפולפל התואם לשפה מסוימת? קודם כל, כל הכבוד לכם! אבל חשוב לזכור ליצור נוסח מקביל או דומה, התואם לשפה הנוספת באתר שלכם.


תמונות: טקסט הוא לא האלמנט היחיד שניתן לתרגם. אותם עקרונות חלים גם על תמונות. אם אתם מציעים שירותים מקומיים למשל, וברצונכם להציג תמונות של התוכניות שלכם מאתרים ברחבי העולם, בחרו את התמונות המתאימות והצמידו אותן לטקסט של השפה שהוספתם לאתרכם.


פרט אחרון שיש לקחת בחשבון בתרגומים שלכם הוא התאריך. לכל אלו שם בחוץ שפיספסו דד ליין או פגישה בגלל שפורמט היום והחודש הוצג באופן שונה ממה שנהוג בסביבתם (האם ה- 12/4 הוא ה- 12 לאפריל או ה- 4 לדצמבר??), אתם יודעים כמה מבלבל זה יכול להיות. לכן, עשו מחקר קצר על האופן המקובל להצגת תאריכים בשפה שאתם מוסיפים, או פשוט אל תיקחו סיכון ורשמו את שם החודש.


הגדרות SEO: לאחר שהשלמתם את שלב התרגום ורגשות הנוסטלגיה לשיעורי לשון ודקדוק בתיכון מוצו עד תום, הגיעה העת לוודא שעבודתכם המאומצת אכן תוכל להימצא ברחבי הרשת. לשם כך, נדרשת אופטימזציה של הדפים החדשים שיצרתם במנועי החיפוש השונים. התחילו במציאת מילות החיפוש המדויקות - רק בשפה החדשה שהוספתם - ועדכנו את הגדרות ה- SEO של האתר שלכם בהתאמה. כך, יגדל הסיכוי של לקוחות פוטנציאליים סקרנים המחפשים ברשת עסקים או שירותים כמו שלכם, בשפת האם שלהם, להיתקל באתר שלכם.


הציגו תפריט שפות נפתח באתר שלכם!


לאחר שכל תוכן האתר שלכם תורגם - באופן מילולי ותרבותי - ואתם מוכנים לצאת לדרך, הגיע הזמן לספר על כך לגולשים. הציגו את מגוון השפות באתר שלכם בעזרת תפריט שפות בולט. תוכלו לעצב אותו לפי טעמכם, ולהציג כל שפה עם אייקון של דגל קטנטן או מופע מקוצר של שם השפה (או שילוב של השניים) וזאת כדי לסמן לגולשים את האופציות העומדות לרשותם.


מומחי Wix ממליצים למקם את כפתורי השפות בחלק העליון של האתר(header) איפה שנמצא התפריט הראשי. בנוסף, תוכלו לעשות שימוש במאפיינים של אנימציה מעודנת, טרנד הפופולרי היום בעיצובי ווב, להדגשת אופציית התרגום ומיקומה באתר. שכן, ככל שיתארך זמן החיפוש של הגולשים אחר כפתור השפות, יגדל הסיכוי לנטישה ומעבר לעמוד שביכולתם להבין.תפריט שפות באתר וויקס
תפריט שפות באתר וויקס


עצה למביני עניין: אם אתם מציעים שתיים או שלוש שפות, אייקונים של דגל או כתיב מקוצר בפינה העליונה בתפריט הניווט יהיו פתרון מושלם. אך אם אתם מציעים יותר שפות, מומלץ לשקול תפריט נפתח למטה עם שמות השפות כדי להימנע מעומס.


תהליך תרגום אתר שלם לשפה חדשה עלול להיות מייגע. אולם, תאמינו או לא, ברגע שבניתם את האתר שלכם בשפתכם בעיקרית השלמתם צעד משמעותי בתהליך. מה שניצב מולכם - תשתית האתר שלכם - היא למעשה מפת דרכים שתדריך אתכם בתהליך המרת האתר לשפה שניה או אפילו שלישית ורביעית. קווי המתאר הללו יאפשרו לכם להתקדם, צעד אחר צעד (או עמוד אחר עמוד) אל עבר אתר רב-לשוני מוכן ופתוח לשימוש בהרף עין.


והחלק הטוב ביותר? באמצעות במאפיינים כמו Wix Multilingual אין שום צורך ליצור מחדש אתר נפרד לכל שפה. בכל פעם שתוסיפו שפה חדשה, עותק מקביל של האתר יווצר בשבילכם. ואם תשנו אלמנט מסוים באחת מהשפות, למשל יישור סטריפ הוידיאו שלכם, שינוי זה יתבטא באופן אוטומטי ומיידי ביתר הגרסאות.


כיצד להשתמש ב- Wix Multilingual ליצירת אתר רב-לשוני:

1. לכו ל Wix.com והרשמו - התהליך מהיר מאוד.

2. צרו את האתר שלכם בשפתכם העיקרית הנבחרת.

3. לאחר שעליתם לאויר, כנסו ל- Wix Editor והקליקו על ‘Settings’ בתפריט העליון.

4. הקליקו על ‘Multilingual’, ולאחר מכן, על ‘Get Started’

5. בחרו את שפתכם העיקרית ואת הדגל המייצג שלה.

6. הקליקו על ‘Next’

7. הגדירו את השפה המשנית שלכם (הערה: תוכלו להוסיף שפות נוספות בהמשך) ואת הדגל המתאים לה.

8. הקליקו על ‘Next’, ולאחר מכן על ‘Start Now’

9. וזהו! האתר שלכם מוכן לברך לשלום ו- 'Hello'. תפאדל :)


צריכים עזרה או הדרכה וויקסר ישמחו לעזור

וויקסר תבנה אתר בשבילך!

1,530 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page